Zresetuj hasło

Your search results
10 kwietnia 2019

Internet w Chorwacji

Internet w Chorwacji dostępny od operatora w ramach roamingu może bardzo szybko się skończyć lub narazić na wysokie opłaty za wykorzystane dane. Wi-Fi dostępne w apartamentach lub hotelach często są przeciążone przez innych wypoczywających w obiekcie przez co nie zawsze działają zadowalająco. Może to popsuć plany wstawienia zdjęć do posta serwisu społecznościowego lub prowadzenia relacji z wyjazdu w mediach społecznościowych.

www.hrvatskitelekom.hr/visiting-croatia

Nie miałem okazji testowania rozwiązań innych chorwackich operatorów komórkowych ale moim ulubionym jest Nielimitowany Internet od T-Mobile. Visiting Croatia, bo tak nazywa się ta usługa mobilnego internetu prepaid w Chorwacji, pozwala za 85 Kn (około 11€) korzystać przez tydzień bez ograniczenia ilości przesyłanych danych ale z limitem prędkości do 75 Mbit/s w technologi 4G LTE. W zestawie startowym jest karta SIM wszystkich rozmiarów dzięki czemu można korzystać z tego internetu w każdym urządzeniu. Można ja kupić w salonikach T-Mobile, na chorwackiej poczcie, sieci kiosków Tisak oraz stacjach benzynowych INA.

Zakupiony starter to koperta wielkości karty płatniczej. Zawiera broszurkę oraz wspomnianą kartę SIM. Po umieszczeniu jej w urządzeniu nie trzeba nic robić, pakiet nielimitowanego internetu jest od razu aktywny. Może zająć kilka chwil zanim karta zarejestruje się w sieci i uruchomi usługę internetową, dlatego nie ma co się niecierpliwić, wystarczy raz lub kilka uruchomić ponownie urządzenie. Całe środki finansowe na karcie przeznaczone są na zakup tygodniowego dostępu do internetu bez limitu ilości danych. Aby dzwonić z tego numeru trzeba by doładować konto w jednym ze wspomnianych wyżej punktów dystrybucji lub online na stronie za pomocą karty płatniczej.

Dodatkowa karta SIM w podróży może być nie w smak komuś kto chce mieć dostęp do swojego pierwotnego numeru telefonu za granicą. Pomógł by to rozwiązać smartfon z Dual SIM, czyli dwoma slotami na kartę SIM. Dobrym rozwiązaniem jest mobilny router LTE. Małe urządzenie które pozwoli uruchomić sieć Wi-Fi z zakupionej karty SIM z nielimitowanych internetem. Niewielkich rozmiarów z wbudowaną baterią pozwala udostępniać wszystkim członkom wyjazdu do Chorwacji. Na OLX można znaleźć wiele ofert sprzedaży tego sprzętu na nie duże pieniądze. W zależności od zakupionego modelu bateria potrafi wytrzymać cały dzień dostarczając internet wszystkim podłączonym bezprzewodowo urządzeniom.

Kiedy skończy się tygodniowy dostęp do internetu trzeba doładować konto aby saldo wskazywało 85 Kn lub więcej. Najlepiej zrobić to dzień wcześniej zaraz po otrzymaniu SMS-a z informacją o kończącym się pakiecie o północy. Najprostszym sposobem na korzystanie z tego internetu przez kolejny tydzień jest zakup nowej karty SIM i włożenie jej do urządzenia.

Warto dodać, że ta karta pozwala również korzystać z innej formy nielimitowanego internetu. Nie potrzeba kupować pakietu na tydzień, da się kupić INTERNET DAN czyli dostęp do nielimitowanego internetu na 24h za 10 Kn. Aby to zrobić trzeba wysłać SMS o treści INTERNET DAN na numer 13636 i potwierdzić kolejnym o treści DA. Komenda SMS na zakup opisywanego pakietu tygodniowego za 80 Kn to SMS o treści FLAT na numer 13636 i potwierdzić kolejnym o treści DA.

www.a1.hr/tourist-offer/

Kolejną atrakcyjną ofertą na mobilny internet w Chorwacji przygotował VIP Mobile, a w zasadzie A1 bo zmienili obrandowanie. Za trochę taniej bo 70 kn czyli 10 euro ze starterem pre-paid tego operatora można korzystać przez tydzień z nieograniczonego limitem danych internetu mobilnego. Starter taki kosztuje 85 kun czyli 10,5 euro, po włożeniu karty SIM do urządzenia pakiet nielimitowanego internetu automatycznie aktywuje się.
Jest to turystyczna oferta sieci A1 w Chorwacji. Taki starter można kupić na każdej stacji benzynowej, urzędzie poczty lub kiosku. W pakiecie otrzymuje się też 100 min lub 100 SMS do chorwackich sieci. Za telefon do Polski trzeba już będzie zapłacić 1,02 kun a SMS 0,44 kuny po wcześniejszym doładowaniu konta lub resztki jaka została po aktywacji internetu. Aby doładować konto trzeba kupić kupon z kodem na stacji, poczcie lub w kiosku lub sklepie. Kupony bon trzeba wprowadzić wykonując połączenie 103—14-cyfrowy-kod— i zatwierdzić #. Jeżeli urlop w Chorwacji będzie dłuższy niż 7 dni można doładować konto i aktywować ofertę nielimitowanego internetu na kolejny tydzień. Trzeba wtedy wysłać SMS o treści WEEKLY na numer 13220 i posiadać na koncie 70 kun. Jeżeli potrzebny będzie tylko jeden dzień dostępu do internetu trzeba wysłać SMS o treści DAILY na numer 13220. Jest to dobra alternatywa dla opisywanego wyżej startera T-mobile z nielimitowanym internetem.

Kategoria: Bez kategorii