Blog z Chorwacji

O tym jak spędzić udane wakacje w Chorwacji
Czarter jachtu w Chorwacji – co warto wiedzieć

Czarter jachtu w Chorwacji – co warto wiedzieć

Chorwackie wybrzeże nie ma sobie równych! To wymarzony kierunek dla żeglarzy, którzy szukają słońca, ciekawej linii brzegowej z tysiącem malowniczych wysp i krystalicznej wody. Znajdziesz tu też wiele śladów historii i liczne atrakcje turystyczne, także zarówno na lądzie jak i na wodzie spędzisz niezapomniane chwile.

Przygotowaliśmy zestawienie informacji, z którymi warto się zapoznać planując czarter jachtu w Chorwacji.

Kiedy jechać?

Sezon żeglarski w Chorwacji trwa od końca kwietnia aż do końca października, przy czym tzw. sezon wysoki obejmuje lipiec i sierpień. W tym okresie na chorwackim wybrzeżu trzeba spodziewać się dużej ilości turystów i innych żeglarzy. Rosną też wówczas ceny za czarter, opłaty w marinach i inne koszty związane z pobytem. Z drugiej strony to najcieplejsze miesiące w roku. Jednak jeżeli nie przepadasz za upałami, unikasz tłumów i chcesz ograniczyć koszt rejsu, sugerujemy wyjazd w sezonie niskim. Wiosną i jesienią panują w Chorwacji równie korzystne warunki żeglarskie i jest wtedy dużo spokojniej.

Gdzie żeglować?

Chorwacja ma wiele do zaoferowania żeglarzom. Jest w czym wybierać! Chorwacka linia brzegowa oferuje mnóstwo malowniczych wysp, zacisznych zatok i wspaniałych miast, które gwarantują wiele atrakcji podczas wakacji na pokładzie. Wyróżnia się trzy główne regiony na wybrzeżu Chorwacji.

Półwysep Istria – położony najbliżej Polski, w północnej części chorwackiego wybrzeża zdecydowanie zasługuje na uwagę osób planujących rejs w Chorwacji. To region porośnięty drzewami iglastymi, a większość plaż jest tu skalista lub żwirowa. Istria ma wymarzone warunki do nurkowania. Lazurowa, krystaliczna woda kryje bogaty świat morskiej fauny i flory.

Północna Dalmacja – to kolejny popularny kierunek na żagle w Chorwacji. Oferta czarterowa w tym regionie skupia się wokół miast: Szybenik, Biograd na Moru i Zadar, a główną atrakcją jest Park Narodowy Kornati, który jest prawdziwą gratką dla żeglarzy.

Centralna i południowa Dalmacja – miasta tego regionu: Split Dubrownik i Makarska przyciągają wielu turystów z całego świata. Dla żeglarzy tutejsze wyspy (Korcula, Brac, Hvar) zapewniają wiele wspaniałych miejsc do cumowania.

Jak zarezerwować czarter jachtu w Chorwacji?

Najlepsze oferty można znaleźć na platformach internetowych skupiających ogłoszenia od wielu sprawdzonych chorwackich armatorów. W ten sposób można porównać różne oferty i wybrać tą najkorzystniejszą. Jednostki w Chorwacji są dostępne zarówno w czarterze typu bareboat, jak również ze sternikiem. Na naszej stronie można znaleźć zarówno jednostki żaglowe (jachty żaglowe i katamarany), jak również łodzie motorowe (jachty motorowe, mniejsze motorówki i pontony RIB).

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.